Европейски летни игри Антверпен'2014 | Спешъл Олимпикс България
Спешъл Олимпикс България

Европейски летни игри Антверпен'2014

Европейски летни игри АНТВЕРПЕН‘2014

Медали от европейски летни игри АНТВЕРПЕН'2014


БАДМИНТОН:

Бадминтон - индивидуално:

Вероника Демирева (16 г, Спешъл Олимпикс Смолян) – бронзов медал

Димитър Соколов (17г., Спешъл Олимпикс Смолян) – златен медал

 

Бадминтон - двойки

Вероника Демирева (16 г, Спешъл Олимпикс Смолян) и Димитър Соколов (17г., Спешъл Олимпикс Смолян) – златни медали

Треньор – Александър Димитров (Спешъл Олимпикс Смолян)


БОЧЕ:

Боче – четворки:

Йордан Богданов, (37г., Спешъл Олимпикс Плевен),  Сашо Христо (20г,  Спешъл Олимпикс Карнобат), Павлина Неделчева (30г, Спешъл Олимпикс Търговище) и Юммю Халил ( 25г, Спешъл Олимпикс Хасково) – златени медали

 

Боче – смесени двойки:

Сашо Христо, (20г., Спешъл Олимпикс Карнобат) и Павлина Неделчева, (30г., Спешъл Олимпикс Търговище) – златни медали

Йордан Богданов, (37г., Спешъл Олимпикс Плевен) и Юммю Халил ( 25г., Спешъл Олимпикс Хасково) – четвърто място

Боче-индивидуално:

Йордан Богданов, (37г., Спешъл Олимпикс Плевен) – четвърто място

Сашо Христо, (20г,  Спешъл Олимпикс Карнобат) – четвърто място

Павлина Неделчева, (30г, Спешъл Олимпикс Търговище) – златен медал

Юммю Халил ( 25г, Спешъл Олимпикс Хасково) – четворто място

Треньор - Яна Колева (Спешъл Олимпикс Пловдив)

 

ЛЕКА АТЛЕТИКА:

Ана Праматарова (17 г., Спешъл Олимпикс Бургас) – златен медал на дълъг скок и сребърен медал на 100 м гладко бягане.

Валерий Досев (16 г., Спешъл Олимпикс Пловдив) – златен медал на дълъг скок и бронзов медал на 100 м гладко бягане;

Виолета Първанова (31г, Спешъл Олимпикс България) – четвърто място на 50м ходене

Илия Данаилов (22 г., Спешъл Олимпикс Банско) – сребърен медал на дълъг скок и четвърто място на 100 м гладно бягане;

Мартин Петров (17 г., Спешъл Олимпикс Русе) – сребърен медал на дълъг скок и четвърто място на 100 м гладко бягане;

Мирослава Петрова (32г., Спешъл Олимпикс Сандански) – сребърен медал на дълъг скок и пето място на 100 м. гладко бягане.

Ана Праматарова (17 г., Спешъл Олимпикс Бургас), Илия Данаилов (22 г., Спешъл Олимпикс Банско), Мартин Петров (17 г., Спешъл Олимпикс Русе), Мирослава Петрова (32г., Спешъл Олимпикс Сандански) – сребърни медали на щафета 4х100 гладко бягане.

 

Треньори - Емил Иванов (Спешъл Олимпикс България) и Димитрия Халилянова, (Спешъл Олимпикс Хасково)

 

ПЛУВАНЕ:

Биляна Илиева (37г., Спешъл Олимпикс с. Баня) – сребърен медал на 100м. свободен стил

Явор Митев (29.г, Спешъл Олимпикс София) – сребърен медал на 50 м. свободен стил

 

Треньор – Боряна Туманова (Спешъл Олимпикс София)


ТЕНИС НА МАСА:

Тенис на маса – смесени двойки:

Александър Кенанов (37г., Спешъл Олимпикс София) и Весела Дункова (30г., Спешъл Олимпикс София) – четвърто място

Тенис на маса - индивидуално:

Александър Кенанов (37г., Спешъл Олимпикс София) – четвърто място

Весела Дункова (30г., Спешъл Олимпикс София) – четвърто място

 

Треньор - Стоян Денев (Спешъл Олимпикс Велико Търново)