Сподели усещането Атина'2011 | Спешъл Олимпикс България
Спешъл Олимпикс България

Сподели усещането Атина'2011

Българските атлети завоюваха 21 медала - 9 златни, 2 сребърни и 10 бронзови в 6 дисциплини по време на Световните летните игри на Спешъл Олимпикс в Атина '2011

 

ЛЕКА АТЛЕТИКА:

Национален треньор на Спешъл Олимпикс България – Димитрия Халилямова

Анатолий Найденов  (12г, атлет на Спешъл Олимпикс Шумен)

Дълъг скок – златен медал

100 м гл. бягане – седми

Щафета 4 х 100 м – четвърто място

Радослав Иванов (14г, атлет на Спешъл Олимпикс Борово)

Дълъг скок – бронзов медал

100 м гл. бягане – бронзов медал

Щафета 4 х 100 м – четвърто място

Гюлждан Иванова (13г, атлет на Спешъл Олимпикс Хасково)

Дълъг скок – бронзов медал

100 м гл. бягане – четвърто място

Щафета 4 х 100 м – четвърто място

Севим Хайлурах (11г., атлет на Спешъл Олимпикс Смолян)

Дълъг скок – седмо място

100 м гл. бягане – четвърто място

Щафета 4 х 100 м – четвърто място

 

ПЛУВАНЕ:

Национаен треньор на Спешъл Олимпикс България – Боряна Туманова

Алексанър Кенанов  (35г, атлет Спешъл Олимпикс София):

25 м бруст – златен медал

50 м бруст – златен медал

Биляна Илиева (33г., атлет на Спешъл Олимпикс Баня)

100 м бруст – четвърто място

 

БАДМИНТОН:

Национален треньор на Спешъл Олимпикс България – Яна Колева

Недялка Иванова (14г, атлет на Спешъл Олимпикс Варна)

Индивидуално – бронзов медал

Смесени двойки – бронзов медал

Бен Николов (9г, атлет на Спешъл Олимпикс Велико Търново)

Индивидуално – четвърто място

Смесени двойки – бронзов медал

 

ТЕНИС НА МАСА:

Национален треньор на Спешъл Олимпикс – Стоян Денев

Анета Захариева (16г, атлет на Спешъл Олимпикс Бургас)

Индивидуално – бронзов медал

Смесени двойки – златен медал

Двойки жени - сребърен медал

Славчо Рашков (14г, атлетн Спешъл Олимпикс Пазарджик)

Индивидуално – златен медал

Смесени двойки – златен медал

Двойки мъже - четвърто място

Радослав Йорданов (15г, атлет на Спешъл Олимпикс Видин)

Индивидуално – бронзов медал

Двойки мъже - четвърто място

Божидарка Костадинова (13г. атлет от Спешъл Олимпикс Пловдив)

Индивидуално - седмо място

Двойки жени - сребърен медал

 

БОЧЕ:

Национален треньор на Спешъл Олимпикс България – Емил Иванов

Петя Маркова (17г., атлет на Спешъл Олимпикс Плевен)

Индивиудално – златен медал

Смесени двойки – бронзов медал

Пламен Симеонов (13г. атлет на Спешъл Олимпикс Добрич)

Индивиудално – четвърто място

Смесени двойки – бронзов медал

 

КОНЕН СПОРТ:

Национален треньор на Спешъл Олимпикс България – Нина Нанкова

Михаела Иванова (22г, Спешъл Олимпикс атлет на Ездови клуб „Багатур” - Казанлък) с кон Роза-Мари:

Обездка – пето място

Английска езда – златен медал

Преходи през препятствия – златен медал

Аспарух Василев (31г, Спешъл Олимпикс атлет на Ездови клуб „Конкур” – Ихтиман) с кон Каган:

Обездка – четвърто място

Английска езда –  пето място

Преходи през препятствия – бронзов меда